Kanadske filmske nagrade: razglašeni zmagovalci za scenaristične drame, kategorije komedije
Kanadske filmske nagrade se nadaljujejo ves teden, virtualne slovesnosti pa trajajo do četrtka, saj Kanadska akademija počasti najboljšo kanadsko filmsko in televizijsko ponudbo v preteklem letu.
V ponedeljek so razkrili zmagovalce v kategorijah Oddajanje novic, Športno programiranje ter Dokumentarno in Dejansko, v torek pa zmagovalce v kategorijah Programi za otroke in mladino ter Življenjski slog in resničnost.
V sredo so razglasili zmagovalce v kategorijah Scenarirana drama in komedija, tako v obrti kot v izvedbi.
POVEZANE: Razkrite podrobnosti o virtualni slovesnosti kanadskih nagrad
Kanadske filmske nagrade za obrt v kategoriji scenaristični programi so pripovedovali Evany Rosen & Kayla Lorette, zvezdnik Will & Grace Erick McCormack pa scenarij Programi in izvedba.
V kategoriji nastopov je Cardinal osvojil več nagrad na dramski strani, medtem ko je Schitt's Creek prevladoval v komediji.
Schittova zvezda Catherine O’Hara, ki je prejela kanadsko filmsko nagrado za najboljšo glavno igralko v komediji, je izdala značilno smešen govor o sprejemu:
nihče ne sprejema govorov, kot je Catherine O'Hara pic.twitter.com/sMiryorYus
- Schitt's Creek (@SchittsCreek) 28. maj 2020
Navidezne predstavitve v živo predvajajo kanadske akademije Facebook , Twitter , in Youtube kanalov.
Tu je popoln seznam letošnjih zmagovalcev v sredovih kategorijah:
Kanadske filmske nagrade za obrt v scenarističnem programiranju
Najboljša režija, dramska serija
Mary ubija ljudi - ključ do vere
Globalno (Corus Entertainment)
(Cameron Pictures)
Norma Bailey
Najboljša režija, komedija
Letterkenny - Tisa!
Hrepenite (Bell Media)
(Novi metrični mediji)
Jacob Tierney
Najboljša režija, estrada ali skica komedije
Skica Baronice Von - Človeštvo je v nerodnem odru
CBC (CBC)
(Nenavadni filmi)
Jordan Canning, Aleysa Young
Najboljša režija, TV film
Nihče ne bi povedal
Predstavitev (Corus Entertainment)
(Filmi Pink Buffalo)
Gail Harvey
Najboljša režija, spletni program ali serija
Žetoni - pogum
(Podjetje Token Entertainment)
Winnifred Young
Najboljša montaža slik, drama
Kardinal - Sam
CTV (Bell Media)
(Sienna Films)
Matthew Anas
Najboljša montaža slik, komedija
kako narediti dekle dobro
Skica Baronice Von - Človeštvo je v nerodnem odru
CBC (CBC)
(Nenavadni filmi)
Mike Fly, Marianna Khoury, Aren Hansen, Sean Song, Nick Wong
Najboljša fotografija, komedija
Skica Baronice Von - Človeštvo je v nerodnem odru
CBC (CBC)
(Nenavadni filmi)
Robert Scarborough
Najboljša fotografija, drama
Anne z E - upanjem, da se srečamo v drugem svetu
CBC (CBC)
(Northwood Anne Trois Inc)
Catherine Lutes
Najboljša produkcija ali umetniška režija, igrana igra
Anne With E - Vrh mojih želja
CBC (CBC)
(Northwood Anne Trois Inc)
Jean-François Campeau, Michele Brady, Elliott Carew
Najboljša kostumografija
Anne With E - Vrh mojih želja
CBC (CBC)
(Northwood Anne Trois Inc)
Aleksander Reda
Najboljši dosežek v ličenju
Kardinal - Helen
CTV (Bell Media)
(Sienna Films)
Randy Daudlin, Trina Brink, Paul Jones
Najboljši dosežek v laseh
Schitt's Creek - Life Is A Cabaret
CBC (CBC)
(Ni prava družba Productions, Inc.)
Annastasia kapuca, Ana, Sory
Najboljši vizualni učinki
Vikingi - kaj se zgodi v jami
Zgodovina (Corus Entertainment)
(Take 5 Productions Inc.)
Dominic Remane, Michael Borrett, Bill Halliday, Tom Morrison, Leann Harvey, Jim Maxwell, Warren Lawtey, Ovidiu Cinazan, Kieran McKay, Maria Gordon
Najboljša izvirna glasba, igrana igra Anne With E - Vrh mojih želja
CBC (CBC)
(Northwood Anne Trois Inc)
Amin Bhatia, Ari Posner
Najboljši zvok, igrana igra
Vikingi - kaj se zgodi v jami
Zgodovina (Corus Entertainment)
(Take 5 Productions Inc.)
Jane Tattersall, David McCallum, Steve Medeiros, Martin Lee, Ian Rankin, Claire Dobson, Dale Sheldrake, Yuri Gorbachow, Goro Koyama, Jenna Dalla Riva, Daniel Birch
Najboljša koordinacija kaskade Mary ubija ljudi - tu ni srečnih koncev
Globalno (Corus Entertainment)
(Cameron Pictures)
Angelica Lisk-Hann, Tally Rodin
Najboljši dosežek v igralskem igranju
Schitt’s Creek
CBC (CBC)
(Ni prava družba Productions, Inc.)
Lisa Parasyn, Jon Comerford
Najboljše pisanje, spletni program ali serija
Kako kupiti dojenčka - posvojite inšpekcijski pregled
(LoCo Motion Pictures Inc.)
Wendy Litner
Najboljše pisanje, TV film
Verjemi mi: ugrabitev Lise McVey
Predstavitev (Corus Entertainment)
(Cineflix (Verjemi mi) Inc.)
Christina Welsh
Najboljša pisateljska, estradna ali skic komedija
Skica Baronice Von - Človeštvo je v nerodnem odru
CBC (CBC)
(Nenavadni filmi)
kaj naj iščem pri moškem
Carolyn Taylor, Meredith MacNeill, Aurora Browne, Jennifer Whalen, Jennifer Goodhue, Allison Hogg, Becky Johnson, Moynan King, DJ Mausner
Najboljše pisanje, komedija
Letterkenny - Tisa!
Hrepenite (Bell Media)
(Novi metrični mediji)
Jared Keeso, Jacob Tierney
Najboljše pisanje, dramska serija
Kardinal - Mama
CTV (Bell Media)
(Sienna Films)
Patrick Tarr, Noelle Carbone, Aaron Bala
Kanadske nagrade za scenaristične programe in izvedbo
Najboljša gostujoča predstava, dramska serija
Anne z E - kaj lahko ustavi odločeno srce
CBC (CBC)
(Northwood Anne Trois Inc)
Dalmar Abuzeid
Najboljša gostujoča predstava, komedija
Kim's Convenience - Hit & Fun
CBC (CBC)
(Thunderbird zabava)
Amanda Brugel
Najboljša stranska igralka, drama
Kardinal
CTV (Bell Media)
(Sienna Films)
Kristen Thomson
Najboljši stranski igralec, drama
Killjoys
Vesolje (Bell Media)
(Temple Street)
Thom Allison
Najboljša stranska igralka, komedija
Schitt’s Creek
CBC (CBC)
(Ni prava družba Productions, Inc.)
Emily Hampshire
Najboljši stranski igralec, komedija
Kim’s Convenience
CBC (CBC)
(Thunderbird zabava)
Andrew Phung
Najboljša podporna izvedba, spletni program ali serija
Kako kupiti dojenčka
(LoCo Motion Pictures Inc.)
Emma Hunter
Najboljša uspešnost, spletni program ali serija
Reši me
(iThentic)
Emily Hampshire
Najboljši spletni program ali serija, igrana beseda
Reši me
(iThentic)
Fab Filippo, Jonas Diamond, Lisa Baylin
Najboljša pripoved o video igrah
Vzhodno od Skalnega gorovja
(Jam3, Nacionalni filmski odbor Kanade)
Joy Kogawa, Rob McLaughlin, Jason Legge, Dirk van Ginkel
Najboljša glavna izvedba, TV film
Nikjer ni mogoče najti
(Rogers / Telus / Shaw)
(Productions Inc. ni nikjer najti)
Kate Drummond
Najboljša glavna igralka, dramska serija
Kardinal
CTV (Bell Media)
(Sienna Films)
Karine Vanasse
Najboljši glavni igralec, dramska serija
Kardinal
CTV (Bell Media)
(Sienna Films)
Billy Campbell
Najboljša glavna igralka, komedija
Schitt’s Creek
CBC (CBC)
(Ni prava družba Productions, Inc.)
Catherine O'Hara
Najboljši glavni igralec, komedija
Schitt’s Creek
CBC (CBC)
(Ni prava družba Productions, Inc.)
Eugene Levy
Nagrada Golden Screen za TV dramo / komedijo
KRAVATA:
Murdochove skrivnosti
CBC (CBC)
(Shaftesbury)
Christina Jennings, Scott Garvie, Peter Mitchell, Yannick Bisson, Julie Lacey
Zasebne oči
Globalno (Corus Entertainment)
obožujem svojo sestro n zakon citatov
(Piller / Segan)
Lloyd Segan, Shawn Piller, Jocelyn Hamilton, Tecca Crosby, Jason Priestley, Alan McCullough
Najboljša komična komična predstava in izvedba ansambla
Baronica Von Sketch Show
CBC (CBC)
(Nenavadni filmi)
Jamie Brown, Carolyn Taylor, Meredith MacNeill, Aurora Browne, Jennifer Whalen, Graham Ludlow, Jeff Peeler
Najboljši TV film
Verjemi mi: ugrabitev Lise McVey
Predstavitev (Corus Entertainment)
(Cineflix (Verjemi mi) Inc.)
Jeff Vanderwal, Charles Tremayne, Sherri Rufh, Kim Bondi
Najboljša dramska serija
Kardinal
CTV (Bell Media)
(Sienna Films)
Jennifer Kawaja, Julia Sereny, Patrick Tarr, Daniel Grou, Jocelyn Hamilton, Armand Leo
Najboljša humoristična serija
Schitt’s Creek
CBC (CBC)
(Ni prava družba Productions, Inc.)
Eugene Levy, Daniel Levy, Andrew Barnsley, Fred Levy, David West Read, Ben Feigin, Michael Short, Rupinder Gill, Colin Brunton
Kliknite za ogled galerije 2019 kanadske filmske nagrade Red Carpet
Naslednji diapozitiv